Servet Tazegül, Perulu rakibi Lopez karşısında bronz madalya arıyor. Maça hızlı başlayan Servet ilk iki atağında puan bekledi ama alamadı. Servet'in 3. vuruşunda hakemler puanı verdi ve 1-0 öne geçti. Kaçak dövüş yapan Perulu'ya ceza beklendi ama hakemler maçı devam ettirdi. İlk raund sona erdi ve Servet 1-0'lık avantajını korudu.

2. raunda avantajlı giren Servet ataklarını sürdürdü. Lopez ise beraberlik için yaptığı ilk iki hamlede milli sporcumuza takıldı. Lopez'in atağında çok güzel bir uçan tekme vuran Servet'in teknik dönüşüne hakemler puan vermedi. Perulu'nun ceza aldığı 2. raundda Servet'in üstün performansı devam etti. Son 30 saniyede de ataklarına devam eden ve iyi savunma yapan Servet ikinci raundu 1-0 önde tamamlamayı başardı.

3. raunda da çok iyi başlayan Servet üst üste teknik dönüşlerle puan aradı ama hakemler bir türlü lehimize puan vermedi. Devrenin tamamlanmasına 1 dakika 30 saniye kala iyi bir vuruş daha yapan Servet durumu 2-0 yaptı. Lopez fakrı kapatmak için kafa denemelerine başladı ama çok iyi bir savunma örneği göstererek maçı bir puanı silindikten sonra 1-0 tamamlamayı başaran Servet bronz madalyayı kazandı.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.