İki sporcunun da oldukça temkinli başladığı mücadelenin ilk raundunda cezalar karşılıklı geldi. Ancak Koreli sporcu Azize'nin ataklarında kaçmaya devam edince bir ceza daha aldı ve 0-0 devam eden maçta -1 ile geriye düştü.

Azize ikinci raunda önemli bir avantajla başladı. Koreli'nin atağında iyi sauvunma yapan Azize karşı tağa kalktı ama hakemler puan vermedi.

Azize'nin atağında hızlı davranan Koreli puanı almayı başardı ve durum yeniden 0-0 oldu. Azize'nin dönerek denediği tekmeye Ling Su Jo'dan defans geldi ve iki taraf da puan alamadı. İkinci raund da 0-0 tamamlandı.

Son raund başladı ve taraflar oldukça temkinli hareket ediyor. Azzie'nin iyibir teknikle denediği tekme hedefi buldu ama puan gelmedi. Koreli'nin üst üste denediği ataklarda Azize oldukça başarılı bloklar yaptı.

Koreli çok seri bir tekmeyle geldi ve puanı aldı durumu 1-0 yaptı. Azize elinden geleni yaptı puan alabilmek için ama son düdük çaldı ve altın madalya Koreli Lim Sujeong'un oldu. Azize de olimpiyat ikincisi olmayı başardı ve gümüş madalyayı aldı..

Copyright © 2012. All Rights Reserved.