2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda erkekler 68 kiloda, çeyrek finalde Güney Koreli Son Taejin'e mağlup olan ve hakem kararlarının kurbanı olduğuna inanılan Servet Tazegül, repesajda bronz madalya şansını devam ettirebilmek için Hollanda'dan Dennis Bekkers ile karşılaştı.

İlk raunda hızlı giren Hollandalı olurken Servet'in savunması işe yaradı ve puan çıkmadı. Oldukça hareketli bir sporcu olan Servet genellikle savunmada kaldığı ilk devrede rakibine puan şansı tanımadı ve ilk ranud 0-0 bitti.

Bu aşamaya kadar çıktığı maçlarda oldukça hareketli ve hırslı olan Servet Hollandalı karşısında çok daha durgun bir oyun ortaya koyarken Servet'in çalıştırıcısı olan Ali Şahin maç boyunca milli sporcumuza destek verdi.

İkinci raundda iki kez beklediği puanı alamayan Servet devrenin tamamlanmasına 30 saniye kala beklediği puanı aldı. Ancak bu pozisyonda bir sakatlık yaşayan Servet sağlık görevlilerini çağırdı ve soğtucu ile tedavisi yapıldı.

Servet ikinci raundda sergilediği perfornansla elde ettiği 1-0'lık üstünlükle son raunda çıktı.

3. raunda daha etkili başlayan Hollandalı olurken bir puan çıkartarak maça 1-1'lik denge getirmeyi başardı. Son dakikaya girilirken peş peşe gerçekleşen ataklardan hem Servet hem de Bekkers puan çıkarttı ve maça 2-2 oldu.

Servet çok iyi bir taktikle maçın tamamlanmasına 5 saniye kala yaptığı vuruşla puanı almayı başardı ve Hollandalıyı 3-2 yenerek bronz madalya maçına çıkma hakkını kazandı.

Milli sporcumuz Servet bronz madalya için Perulu Lopez ile karşılaşacak.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.