2006 yılında Ailece başımızdan üzücü bir olay geçti. Ailece Taekwondo sporundan soğumuştuk. Bu öyle bir soğuyuş ki.  Etrafımıza baktığımızda dostum arkadaşım dediğimiz kişileri  göremez olduk. İşte bu zor günlerimizde bir  kaç  isim vardı yanımızda. Bu isimlerden birisi  Taekwondo Poomsae Milli Takım Teknik Direktörü Sayın Seyfullah KİM. Evet , aziz dostlarım. Sevgili Hocam bu zor günlerimizde yanımızdaydı. Bu dostluk geç başlamış ama zor günler de olunca pek bir değerlidir. Değerli olunca da sevgi- saygı pek bir çetindir. 
Mevlana ve bir öğrencisi, dostluğun ve arkadaşlığın konu edildiği bir söyleşiden çıkmışlar, yolda birlikte yürüyorlarmış. Biraz ileride yolun kenarın da ,iki köpeğin koyun koyuna sokulmuşlar, birlikte uyumakta olduklarını görmüşler. Öğrencisi, biraz önceki söyleşinin etkisinde kalarak , bu manzara karşısında çok duygulanmış ve bu duygusunu Mevlana ile paylaşmak istemiş: “Efendim şu manzaraya bakın” demiş.”Ne denli yüce bir ders alınacak dostluk örneği, değil mi?...”

Mevlana ,  öğrencisinin bu heyecanı karşısında hafifçe gülümser ve kişisel çıkarların nice dostlukları yakıp kül ettiğini hatırlattıktan sonra ona unutamayacağı bir ders verir: “Evlat , sen onların arasına bir kemik atıver de, bak o zaman gör dostluklarını…”   
Evet ,aziz dostlarım; bir dostluk , kişisel çıkarlar karşısında unutulmayacak şekilde sağlamsa ,ancak o zaman bir değer ifade eder. Gerçek dostlar bulmalı ve kıymetini bilmeliyiz. Bir koltuk, bir makam, bir unvan edindiğimizde dostlarımızı unutmamalı ve düşmanlarımıza dost görünmeye çalışmamalıyız.
Bizi sevindiren bir olay:
 Taekwondo Poomsae Milli Takım Teknik Direktörümüz Sayın Seyfullah KİM ; World Taekwondo Head Quarters tarafından, Kukkiwon Taekwondo Academy International Executive Counsil(Uluslar arası Yönetme ve Düzenleme Komisyonu Üyesi) olarak görevlendirilmiş bulunmaktadır.

Duygularımı camiamla paylaşmak istedim.
SAYGILARIMLA

Çiğdem TOPÇUOĞLU

Copyright © 2012. All Rights Reserved.