Bir kaç hafta önce Cebecideki bir Öğrenci yurdunda bazı Taekwondocu arkadaşlarımla buluşup görüşmemiz, camiamızdaki bazı arkadaşlarımızın her nedense dikkatini çekmiş ve bilip bilmeden bazı yorumlara sebebiyet verdiğini camiadan aldığım duyumlar ve internet sitelerinde ki yapılan yazışmalardan gördüm.

Özellikle şunu belirtmek isterim ki eski bir Federasyon Başkanı ve bir sporcu olarak her gün bir yerlerde camiamızdaki arkadaşlarımla buluşup görüşmekteyim. Bir çok illerde yapmış olduğum toplantı ve görüşmeler böyle sorun olmadı da acaba Ankara da Cebecide bir yurtta yapmış olduğum tamamen dostane bir görüşme neden  birileri tarafından problem oldu anlayabilmiş değilim.

Kaldı ki bu küçük görüşme şimdiye kadar yapmış olduğum toplantılar içerisinde en küçük çaplı olanıdır.

Bu arkadaşlar benim daha çocuk yaşlardan itibaren hatta mahalleden arkadaşım olan kişilerdir. Benim camia içerisinde şahsıma destek vermeyen ama hala dost ve arkadaşlıklarımın devam ettiği birçok insan vardır. Ben camia içerisindeki arkadaşlarımı bana destek verdi destek vermedi diye ayırmam, yeter ki belde aşağı olmasınlar. Tabii ki insan yaradılışı itibariyle alıngan ve duygusaldır. Ben de bir insan olarak şahsıma haksız yere belden aşağı vuranlara tavrım vardır.

Görevden ayrıldığımdan bu güne kadar bazı kişiler tarafından, camiamızdaki Antrenör, Hakem, Sporcu ve İdarecilerin şahsımla görüşüp konuşulmasına hatta selam verilmesini bile yasaklar getirilmeye çalışılmaktadır. Ne yazık ki üzülerek söylemek isterim ki sporculuk ve başkanlık yıllarımda benimle çok yakın ilişkiler içerisinde olmuş hatta görevim dönemimde şahsım tarafından birçok görevlere layık görülmüş ve ayrıldığım güne kadar da benimle son derece yakın olmuş bazı arkadaşlarımın bu baskılar sonucunda şahsıma karşı yukarıda bahsettiğim olumsuz davranışlar içerisinde olduklarını üzülerek görmekteyim. Bu bana göre tamamen korkaklık ve zavallılıktır. En önemlisi de bu arkadaşlarımızı bu olumsuz davranışları konusun da kim yönlendiriyor ve baskı altında tutuyorsa asıl zavallı ve korkak bu kişilerdir. Unutmayalım ki korkunun ecele faydası yoktur. Başka bir sözde ecel geldi cihana baş ağrısı bahane.

Taekwondo camiasındaki arkadaşlara tavsiyem; Federasyon Başkanlığı, Federasyon Genel Sekreterliği, Milli Takım Antrenörlüğü, Kurul üyelikleri görevleri çok onursal ama gelip geçici görevlerdir. Fakat dostluklar ve arkadaşlıklar bir ömür boyudur. Bu sebepledir ki camia içerindeki arkadaşlarımızın Federasyon Başkanları veya adayları için birbirlerine karşı olan dostluk ve saygılarını kaybetmemeleridir. Çünkü görevler bittikten sonra gene dönüp dolaşıp geleceğimiz yer Taekwondo camiasıdır. Hiçbir zaman ileride birbirimizin yüzüne bakamayacağımız tutum ve davranışlar içerisine girmemeliyiz. Ne yazık ki bunu yapan arkadaşlarımızda mevcuttur.

Cebecideki sözüm ona toplantıya gelince bu toplantıda bu arkadaşlarımızla eski günlerden Taekwondo’nun bu günü ve geleceğinden sohbetler yaptık ki buda son derece normaldir. Fakat yapılan yalan yanlış yorumlarda olduğu gibi her hangi bir kimsenin haksız yere kuyusunu kazmak ve bir takım pazarlıklar olmamıştır. Beni eski tanıyan benimle çalışmış olan arkadaşlar bilirler ki ben pazarlık yapmam. Ankara’ nın ve Türkiye’nin her yerinde açık seçik toplantılar yapmaktayım.

Bu toplantılarımda Federasyon’ un olumlu ve olumsuz bütün çalışmalarını saklım gizlim olmadan eleştirmekteyim. Bunu içinde kimseden icazet almak ve hesap vermek durumunda değilim.

Böyle bir açıklamayı toplantıda olan arkadaşlarımızın günahlarının alınmaması ve töhmet altında bırakılmamaları için yapma gereği duydum.

SAYGILARIMLA;

Cengiz YAGIZ

Copyright © 2012. All Rights Reserved.