Mudanya Kaymakamlığının  Taekwondo Bursa İl Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği  Mudanya Kaymakamlık Kupası Minikler ve Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası 11-12 Aralık 2010 tarihleri arasında  Mudanya Kapalı Spor Salonunda büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Bursa merkez ve ilçe Taekwondocularının büyük ilgi gösterdiği şampiyonaya, misafir sporcu olarak İstanbul’dan ve Ayvalık’tan  katılan minik Taekwondocularla birlikte toplam 420 sporcu kıyasıya mücadele etti.  Minik Bay, minik bayan, yıldız bay ve yıldız bayan kategorilerinde olmak üzere toplam on bir sikletde mücadele edildi.  Genel Klasman sonuçlarına göre, birincilik Kupasını İnegöl Kafkas Spor Kulübü alırken, ikinciliği Yıldırım Belediyesi Spor Kulubü, üçüncülüğü ise Sağlık Gücü Spor Kulübü ile Kestel Spor Kulübü paylaştı.Şampiyonanın açılışında; Mudanya Kaymakamımız Sayın Adem Öztürk,  tüm sporculara başarılar dilerken, şampiyonaya gösterilen yüksek ilgiye ve şampiyonanın masraflarını üstlenen  sponsor  Firma Semercioğlu İnşaat  Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yener Şenses’e çok teşekkür etti.  Bursa Taekwondo İl Temsilcimiz ise yaptığı açılış konuşmasında;  Mudanya Kaymakamımız Sayın Adem Öztürk başta olmak üzere, sponsor firma Semercioğlu İnşaat  Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yener Şenses’e yapmış oldukları destek ve yakın ilgilerinden dolayı minnetlerini belirtirken, tüm Sporculara başarılar diledi. İl Temsilcisi Turgay Aydın  sözlerine, “Bu desteklerinizin sayesinde Türk Taekwondosu gelişmekte, tanınmakta ve tüm Dünyada başarıdan başarıya koşmaktadır. Biz Bursa Taekwondo İl Temsilciliği olarak sporcularımız için bu tür Organizasyonları sizlerin desteğiniz ile  sürdürerek sporcularımızın en iyi şekilde gelişmelerinde ve başarıdan başarıya koşmalarında ısrarcı olacağız. “ şeklinde devam etti.


Açılış programına Mudanya Kaymakamı ve Taekwondo İl Temsilcisinin yanı sıra; Bursa Jandarma Alay Komutanı vekili, Mudanya İlçe Emniyet Müdürü Sayın Ercan Tilki, Mudanya İlçe Spor Müdürü Sayın Kadriye Seldüz, İlçe Partileri Teşkilatları, Sağlık Gücü Spor Kulübü Başkanı Sayın Turgay Balyimez ve Mudanya Halkı katılarak büyük ilgi gösterdi.

Açılış Programında, Bursa Taekwondo İl Tertip Komitesi Başkanı Sayın Tuncay Meriçli’nin hazırladığı ve İl Temsilciliğinin 2009 – 2010 yılı faaliyetlerini konu alan Multivizyon gösterisi başta Mudanya Kaymakamımızın ve tüm davetlilerinin büyük beğenisini kazandı. Açılış programı Mudanya Ülkem Spor sporcularının hazırladığı gösterilerle devam etti.


İzleyiciler şampiyonada çok çekişmeli müsabakalara tanık oldular ve büyük heyecanla maçları geç saatlere kadar izlediler. Mudanya  Ülkem Gençlik Spor Kulübü 21 Sporcusu ile katıldığı Şampiyonadan 16 madalya alarak, hem Mudanya’yı iyi bir şekilde temsil etti hem de şampiyonanın gözdesi oldu. Ülkem Gençlik Sporun Sporcularından Musa Enes Meriçli final maçında Kaymakamımız Sayın Adem Öztürk önünde büyük bir farkla rakibini yenince, Kaymakamımız, Enes Meriçli’yi yanına çağırarak Avrupa Şampiyonluğu sözü aldı.

Şampiyonanın sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, genel klasmanda ilk dörde giren Kulüplere Kupaları törenle verildi. Taekwondo İl Temsilcisi Sayın Turgay Aydın yaptığı kapanış konuşmasında başta Mudanya Kaymakamı olmak üzere, Sponsor Firma Semercioğlu İnşaat, Kulüp Antrenör ve Sporculara gösterdikleri yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Saygılarımla
Tuncay Meriçli
Taekwondo İl Tertip Kom.Bşk.Copyright © 2012. All Rights Reserved.