Çin'de yapılan Asya Oyunları taekwondo yarı finalinde Yang Shu-Chun, 9-0 öndeydi. Yenmesine kesin gözle bakılıyordu, ki hakem oyunu aniden bitirdi. Hakeme göre Yang, ayak korumalarındaki sensörleri hatalı bir şekilde yerleştirmişti.

Buna sinirlenen hacker'lar, durumu online bir savaş haline getirdi. Asya taekwondo Birliği'nin (ATU) web sitesine saldırıda bulunan hacker'lar, Güney Kore ve Çin Halk Cumhuriyeti bayraklarının arasına bir orta parmak işareti yerleştirdi. Hack'lenen sitede "Yazıklar olsun", "Altın madalyamızı geri verin" gibi mesajlar da yer aldı.


ATU, sitenin aşırı trafik nedeniyle kapandığını, ve daha sonra "bilinmeyen nedenlerle felç olduğunu" açıkladı. ATU'nun web sitesinde yer alan "inanılmaz bir hile" sözleri ise, Güney Kore temelli Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından "uygunsuz" bulundu.

Tayvan hükümeti, ATU'nun bu ifadesi dolayısıyla bir özür beklediklerini ve bu diskalifiyenin haksız olduğunu belirtti. Çin, bu olayı "pişmanlık verici" olarak açıklasa da WTF, Asya oyunları bitene dek bir sorgulama başlatmayacak.

Asya Taekwondo Federasyonunun web adresi: http://www.asiantaekwondounion.org/

Saldırı esnasında sitenin görüntüsü aşağıdadır.Resmin büyük hali için üzerine tıklayınız...

Copyright © 2012. All Rights Reserved.